מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

ב-777 מחכים למשפחות נוספות
הגדל

ביום שגדי דורלכר, כיום חבר קיבוץ שדה-אליהו, או אחד מצאצאיו, ייכנסו לבית החדש שהם בונים בשכונה המזרחית של איתמר, גבעה 777, יצפה להם מהחלון נוף מדהים: רכס הסרטבה, צפון ביקעת הירדן והיישובים גיתית, מעלה אפרים, מגדלים ועוד. השכונה שייכת לאיתמר, אבל גיאוגרפית היא קרובה יותר לגיתית. במבט דרומה ניצפים יישובי גוש עלי-שילה, עד הר בעל חצור שמעל עופרה.

5 משפחות שלהן 11 ילדים כ"י גרות כיום ב-777. 5 משפחות, זה אומר שבד"כ אין להם מנין לתפילות. בחגים ובזמנים מיוחדים מביאים מתגברי מנין מבחוץ.

כאן פגשנו את רן ואייר סגל, אבייתר ועפרה אילוז. מרדכי והילה שדה, יונתן וקדית טואף ושירן ועמיחי אזולאי. יש כאן שני כרמים, 15 דונם של כרמים ליין. ואם יש כרמים יש גם יקב קטן שמפעיל שמואל ברק. היקב נמצא באיזור של 777 הישנה, במבנה שבנה בימים שגרו שם, חצי ק"מ ממקומם כיום. כיוון שאת המבנה, בניגוד לקראוונים, לא ניתן היה להזיז, הפך אותו שמואל ליקב.

שמואל ברק עובד במכון ויצמן. רן מרצה במכללת אריאל ואייר רעייתו קב"נית בצה"ל. מרדכי שדה עוסק בשיפוצים ואילו הילה מנהלת את המעון בשכונת "גדעונים" הסמוכה. קדית טואף עובדת כמטפלת במעון, ויונתן הוא רכז הנוער של איתמר. עפרה אילוז עובדת במעון באיתמר. אבייתר עבד עד לא מכבר בפרוייקט "מבצר" _ תושבים ביישוב העובדים באבטחת יישובם _ ואחרי ש"מבצר" נסגר חזר לעבוד בעבודות איטום.

את הבית המעניין ביותר בונה משפחת אילוז. הבית כולו נבנה מסלעי בזלת שהובאו מהגולן. משפחות אילוז היא מהמשפחות הראשונות במקום. הגיעו לכאן בשנת 98 ומאז הם פה, לתמיד.

לא מעט נדודים עברה שכונה קטנה הזו. ראשיתה כשכונה חילונית של איתמר. השכונה קמה בשנת 98 אחרי הסכם וויי, בנקודה מערבית יותר, 500 מטרים מהמיקום הנוכחי. בעליה הראשונה על הקרקע אוכלס המקום בקבוצה של עולים מחבר העמים, אליהם הצטרף שמואל ברק מנהריה. היא שרדה כמה וכמה הסכמי מאחזים, שבהם סוכם שתקבל אישור. אבל הממשלה, כרגיל, לא מכבדת את ההסכמים. יש כאן אדמות מדינה מוקצות, יש תוכנית שהובטח לקדם אותה, והיא כבר זמן רב בשלב הקפאה.בהסכם המאחזים של ברק באוקטובר 99 עברה לזמן מה לקראוונים בנקודה צפונית יותר. גבעה 866.לכאן חזרו אחרי הרצח של אריה אורלנדו ז"ל, שנרצח כשהיה בשמירה באתר זה.

"חיים כאן ביחד. וכיף וטוב" - מסכם רן סגל.

עבור לתוכן העמוד