מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

"שיר למענך" מרותם
הגדל

ריקי אוגול, תושבת רותם שבבקעת הירדן, מופיעה במקומות שונים בארץ במופע הקרוי "שיר למענך" - שירי קודש המשולבים בשירי אהבה * סיפור של קודש ואהבה בבקעה

 

ליבי ליבי לפנייך

מלך מלכי המלכים

אתה בחסדך הגדול

בוחן בגדולה מעשים

 

ותדע אם טעיתי

ואם דרך תיקון לפניי

תשפוט לכף זכות את בתך הקטנה

תראה בי שיש השתדלות

 

תן בינה בליבי

לתקן את מה שבי

שגם אם טעיתי אבי

הלב נשאר טהור

 

קבל את תפילתי

אבי ומלכי

אל תורתך קרבני

תחת כנפיך תשמור

 

זהו אחד השירים שמשמיעה ריקי אוגול, תושבת רותם שבבקעת הירדן, בהופעות שהיא נותנת במקומות שונים בארץ. "שיר למענך", זהו שם המופע המורכב משירי קודשהמשולבים בשירי אהבה, "שהם לא פחות קודש מבחינתי" – כדברי ריקי.

את ההופעה מלווה נגן נוסף, שמוליק, אף הוא תושב רותם. בהופעה מלווה סיפור התשובה שלה. "אני מקליטה דיסק בתל אביב עםמעבד מוסיקלימוכשר ביותר שמצליח להביא את השירים שירגשו אפילואותי".

"מאז שאני זוכרת את עצמי כתבתי" – מספרת ריקי – "לפני כ-5 וחצי שנים למדתיגיטרה. הספקתי ללמוד רק 12 שיעורים ואז עברנו דירה מאיתמר בשומרון לרמתמגשימים בגולן. בבית החדש התחלתי לכתוב שירים ולחניםממש. הופעתי בפני נשים וקיבלתי תגובות מאוד נעימות".

"המטרה שלי בהופעה, מעבר לשירה עצמה היא להרגיש כל אישה בכל מקום, ומתוך האני שלי להתחבר אליה ולהראות שגםאם את אם ורעיה את יכולה להגשים חלומות במסגרת המשפחתית. לא משנה החלום- כי לחלום להיות אישה טובה יותר או אם מסורה יותר או לאפות עוגה טובה, גם זה חלום בעיני".

ריקי מעידה על עצמה שלפני הכל, הרבה לפני שהיא אמנית יוצרת, היא אם גאה לשישה ילדים מדהימים ורעיה לבעל מאוד מיוחד. "לשמחתי בעלי מאוד מפרגן לי, ומעבר למילים, כשהמוזהנוחתת בזמן ארוחת ערב ומקלחות, הוא לוקח פיקוד. הוא בטח היה מוותר על חלקמשעות הנגינה, אבל בכל זאת לפעמים הוא מזמזם שיר שלי. וזאת המחמאה הכיאדירה בעולם".

"אני שמחה מאוד להופיע בפני נשים מכל יהודה ושומרון, גם בישובים החילוניים וגםבדתיים. יש בנשים הללו כוחות מיוחדים כל כך שמקום לתת אני מרגישה שאני מקבלת.הן פשוט גיבורות בעיני. בכלל נשים זה כוח עולה. כשכולן מתחברות ל'ביחד' אחד אתה פשוט יכול לחוש בעוצמה הנפלאהשלהן".

תן בי אור

 

כל בוקר מחדש, אני פוגשת את עצמי,

מגלה רצון בי להשתנות.

בכל נשימה, מכל פעימת לב,

התשובה רוצה בי להיבנות

 

רק תן בי כח... ותן בי אומץ...

לתקן את אותן טעויות

תן בי אור, תן בי לב טהור

לשנות את מה שצריך לשנות

הטוב תמיד קיים מתמיד ולעולם

צריך לפקוח רק עיניים

להתחבר לעצמי ולגעת בתוכי

להרגיש שיש בי אלוקים חיים

 

יש בי אמונה, מרגישה נכונה

לעמוד מול כל אותן בעיות

רגש מלא ובטחון בבורא עולם

להיות במקום שאני רוצה להיות

 

וריקי, אכן, נמצאת במקום שהיא רוצה להיות – ביישוב רותם בבקעת הירדן. "רותם הוא יישוב מאד מיוחד בו גרים יחד מתוך "ואהבת לרעך כמוך" חילונים ודתיים ביחסי חברות. ברותם מאמיניםבאהבת האדמה והסביבה ולומדים את נושא האקולוגיה בין האדם לאדם ובין האדם לאדמה".ליצירת קשר והזמנת להופעות - 052-8484936

 

עבור לתוכן העמוד