מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

שכונה חדשה נחנכה ביישוב כרמל בדרום הר חברון
הגדל

מאות אנשים השתתפו בכח' סיון, 1.7, בטקס חנוכת השכונה החדשה של בתי "אמנה" ביישוב כרמל בדרום הר חברון. בשכונה 10 בתים שהראשון מהם כבר נמכר. הקמתה החלה עוד בימי ממשלת שרון.

האירוע נפתח בהפנינג ובו מתנפחים לילדים, בצד דוכני מכירות של ספרים, כיפות ונרות מתוצרת הר חברון. האורחים קיבלו פירות במתנה, מגידולי הר-חברון.

בצד ההפנינג, הוצג לנוכחים בית לדוגמא. רבים נכנסו לבית, בחנו אותו מקרוב, בדקו והתרשמו. רבים גם התעניינו בתנאי הרכישה.

בהמשך נערכה עצרת

בהמשך נערכה עצרת המונית, בהשתתפות רבנים, אישי ציבור ועוד. הרב דב ליאור הביא את ברכת קרית-ארבע, העיר המרכזית באיזור. מזכ"ל אמנה זאב חבר שהתקבל בחום ובתשואות דיבר על המשך חיזוק ההתיישבות בכל מקום, כולל בהר-חברון, גם בימים אלו של גזירות ממשלתיות קשות. ראש המועצה האזורית הר חברון צביקי בר-חי אמר כי השכונה הזאת היא ההוכחה לכך שהיוזמה נמצאת בידינו, ואם המתיישבים ייקחו אחריות אפשר להמשיך ולקדם את הבניה והתפתחות ההתיישבות גם תחת ממשלה עויינת.

היישוב כרמל מונה היישוב כ-80 משפחות המתפרנסות מענפי החקלאות, חינוך ושאר מקצועות חופשיים. במקום קיימים מוסדות חינוך לגיל הרך והישיבה הגבוהה 'רעותא'. ביישוב פועל גם מפעל ייחודי, 'עשבי קדם', המייצר תרופות ותכשירים רפואיים טבעיים מצמחים הגדלים באיזור, על פי שיטות ומסורות מהתנ"ך.

עבור לתוכן העמוד