מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

תנופת קליטה בכוכב-השחר
הגדל

תנופת קליטה ביישוב כוכב-השחר במזרח חבל בנימין. אחרי שנים רבות של קיפאון בנושא, נקלטות בימים אלו ביישוב 20 משפחות חדשות. בכך יגדל מספר המשפחות בכוכב-השחר מ-270 ל-290.

המשפחות ייקלטו בקרוואנים חדשים. בנוסף החלו עבודות הפיתוח לקראת הקמת שכונה חדשה, של 52 בתי קבע שתבנה חברת "בנייני בר-אמנה". משפחות רבות כבר מתעניינות בפרוייקט.

הקליטה אינה פוסחת גם את שכונות הקרוואנים של כוכב-השחר. אל 22 המשפחות הגרות במצפה-כרמים עתידות להצטרף 3 משפחות חדשות. שכונת מעלה-שלמה תקלוט 6 משפחות צעירות, ומספר המשפחות בה יגדל ל-17.

תנופת הקליטה התאפשרה בין היתר בזכות מבצע משותף של היישוב ו"אמנה", שבו התאפשר למשפחות המתגוררות בשכירות בבתי "אמנה", 24 יחידות דיור, לקנות את בתיהן במחירים נוחים.המבצע גרם להתעוררות כללית בכוכב-השחר, שפתח את הפתח לתנופת קליטה חדשה. במסגרת המבצע קיבלו הקונים הנחה של 50 אלף שקלים, והנחה נוספת של 70 אחוזים משכר הדירה ששילמו עד למבצע. סכום זה הגיע לעתים ל-70 אלף שקלים. כלומר משפחות שקנו את בתיהן קיבלו הנחה גדולה שסייעה לרכישת הבתים.

למשפחה שלא רצתה לקנות את הבית בה גר בשכירות הציע היישוב פתרונות דיור אחרים ביישוב עצמו, כמו קרוואן או אשקובית. "בכל מקרה אין לנו כוונה לזרוק משפחות לרחוב" – אומר מזכיר כוכב-השחר גבי בר-ששת, תושב כפר-אדומים – "ולכל משפחה נמצא פתרון".

עבור לתוכן העמוד