מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

שנה למלחמת לבנון: ספרי תורה לזכר הנופלים
הגדל

מאות אורחים, בני המשפחות השכולות, חיילים וקציני צבא השתתפו בטקסי הכנסת ספר תורה וחנוכת ארון קודש שנתרם לזכר שלושת הנופלים בני עלי שנפלו במלחמה האחרונה.

התהלוכה יצאה מבית משפחת מרחביה לבית הכנסת עם ספר התורה, שהוכנס לארון הקודש. סבו של גלעד זוסמן פתח את הארון החדש, שעליו פרוכת חדשה שעוצבה בידי צוות עיצוב מיוחד של תושבי עלי . רב הישוב עלי הרב שילר דיבר על הגווילים העולים באש שהקלף נשרף אולם רוחם של הנופלים איתנו בשמחה. הרב דרוק רב שכונת רחביה בירושלים סיפר על היכרותו עם עמיחי ובעיקר עם אביו משה מרחביה. תורם ארון הקודש נכח באירוע אולם ביקש להישאר בעילום שם.

טקס סיום כתיבת האותיות בספרים לע"נ סרן רועי קליין וסגן עמיחי מרחביה הי"ד, התקיים ביג' בניסן בישיבת נתיב אריה ליד הכותל המערבי. הספרים נתרמו ע"י הנדיב עירא רענעארט ורעייתו. בטקס נכחו בני המשפחות, והרב אהרון בינה ראש ישיבת נתיב אריה. הרב סיפר כי לאחר ששמע על קרב הגבורה בו נפלו עמיחי ורועי, החליט להמליץ לנדיב עירא רענעארט לתרום ספרי תורה לעילוי נשמתם.

הספר שנתרם לזכרו של רועי הוכנס לבית כנסת ברעננה בו מתפללים הוריו של רועי.

לא מכבר הוחל בכתיבת ספר תורה שנתרם לזכרו של הנופל השלישי מהישוב עלי, רס"ל גלעד זוסמן הי"ד. כתיבת הספר תסתיים בעוד כשנה והוא יוכנס בעז"ה לבית הכנסת בשכונתו של גלעד בה מתגוררים אישתו ובנו לביא - שכונת "נוה שיר" בעלי.

עבור לתוכן העמוד