מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

יש אוטובוסים, עזבו את הטרמפים
הגדל

נמשכות ההתראות החמות לביצוע חטיפות נערים טרמפיסטים.

הצבא מתגבר את כוחותיו ואף מממן קו נסיעה במקומות מועדים במיוחד ועפ"י שיקול דעתו. מדובר שירות אוטובוסים חינם על כביש 60 בגב-ההר, כדי לצמצם ככל האפשר את הנסיעות בטרמפים, במיוחד בקרב בני נוער.

בפיקוד המרכז הצטברו לאחרונה התרעות חמות על נסיונות חטיפה מתוכננים בטרמפיאדות, בעיקר באיזורי גוש-עציון ובית-אל. בשיחות שהתקיימו בין בכירי הצבא לקב"טים שלהיישובים, סוכם כי האוטובוסים יופעלו בשעות שיקבעו ראשי היישובים. מדובר ככל הנראהבאוטובוס אחד בשעות הבוקר ועוד מספר אוטובוסים בשעות אחר-הצהריים. האוטובוסים, ממוגני ירי, ככל הנראה של החברות לפיתוח במועצות השונות, ינועו לאורך ציר 60וייכנסו ליישובים שעל הציר. המימון, כאמור, יהיה בידי הצבא.

אנו מבקשים הן מבני הנוער והן מציבור ההורים להימנע ככל הניתן מנסיעה בטרמפים ולהיזהר באופן מירבי.

 

תעודות הוקרה לתושב קידה ולשלושה חיילים שסיכלו נסיון חטיפה

 

 

במפקדת חטיבת בנימין בבית אל, התקיים בכו' שבט, 15 בפברואר, טקס הענקת תעודות הוקרה ליאיר רוזנפלד, תושב קידה, ולשלושה מחיילי גדוד גרניט של הנח"ל.

רוזנפלד דיווח על ניסיון חטיפתו בצומת עלי שבוע וחצי לפני-כן, ב-4 בפברואר, ושלושת החיילים שתפסו את הרכב במחסום גשר ביר-זית. נוסעי הרכב שנתפס – סיאט איביזה אדומה - ניסו באותו יום שלוש פעמים לחטוף טרמפיסטים – שלושה נערים שעמדו בצומת תפוח, תושב אלון מורה שעמד בצומת רחלים, ותושב קידה ובחורה נוספת בצומת עלי. רס"ן איתן סוויסה, קצין הגמ"ר של חטיבת בנימין, סיפר כי בזכות הדיווח של תושב קידה – הוכרז נוהל חירום בגיזרה, שלאחריו החל בידוק מלא לרכבים העונים לתיאור שנמסר. הרכב נתפס במחסום גשר ביר זית בידי שלושת חיילי גדוד גרניט כשבתוכו שלושת החשודים, שני אקדחים, 55 כדורים, מחסנית מלאה, פנס וכפייה.

הטקס נערך במעמד מפקד חטיבת בנימין אל"מ אמיר אבולעפיה ובהשתתפות ראש המועצה האזורית מטה-בנימין בנימין פנחס ולרשטיין.

מפקד חטיבת בנימין אל"מ אמיר אבולעפיה התייחס בדבריו לאיום החטיפה התמידי, לריבוי ההתרעות ולדרך התמודדותה של החטיבה עם הנושא. "אנחנו לוקחים את התופעה במלוא הרצינותויודעים שמעשה חטיפה זוכה לתמיכה בקרב ארגוני הטרור הפלשתינים ואנחנו מצידינו ננסה לשפר ולחזק כמה שיותר את היכולות שלנו בנושא זה", בהמשך פנההמח"ט ליאיר רוזנפלד ושיבח את דרך התנהלותו בזמן ניסיון החטיפה, את התיאור המדויק שהעביר ואת ערנותו שהניעה את גלגלי המערכת הביטחונית.

בדבריו אל שלושת החיילים התייחס מפקד החטיבה לדרך בה התנהלו עם קבלת המידע ולכך שעצרו את הרכב ובו שלושת המחבלים החמושים "במקצועיות הדרושה ועל הצד הטוב ביותר".

בנוסף ציין כי ישנן התרעות רבות, החוכמה היא להפעיל את כל המערכות במהירות האפשרית לכל התרעה, דבר שיאפשר תגובה מהירה ותוצאות טובות כמו במקרה האחרון, אני קורא לאזרחים לגלות ערנות רבה ולדווח גם במהירות האפשרית על מקרים חשודים.

בצבא יודעים שאצל הפלשתינים, ניסיונות החטיפה לצורך פיגוע מיקוח נתפסים כאחד מערוצי הפיגועים המרכזיים כרגע, כמענה לבעיות האסירים.

עבור לתוכן העמוד