מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

"גרעין דתי" – ברימונים
הגדל

כמו ביישובים נוספים ביהודה ושומרון, גם רימונים קלטה בשנים האחרונות "גרעין דתי". המילה "גרעין" אינה מדוייקת, כיוון שהמשפחות הגיעו בנפרד, והתהוו כ"גרעין" רק ביישוב.

150 משפחות גרות כיום ברימונים, מתוכם 35 איש מהגרעין הדתי. חלקן גרות בבתי "אמנה", חלקן בקראוונים, חלקן בבתים מושכרים.

כמו ביישובים רבים ביו"ש, גם ברימונים יש מצוקת דיור. משפחות מבקשות להיקלט במקום, ואין אף לא בית אחד פנוי, גם לא קרוואן. 5 משפחות הממתינות להגיע לרימונים, לא עברו את שלב הקליטה כי אין בתים פנויים. בקרוב תסתיים בניית 6 בתים דו משפחתיים, שיאפשרו קליטת משפחות חדשות, כנראה מהגרעין הדתי.

"ההשתלבות של הקבוצה הדתית מאד מעניינת" – מספרת שיר ולרשטיין, אחת מנשות הגרעין – "יש משפחות שמאד אכפת להן. רוצות לראות את עצמן ביישוב. ברימונים מבינים את הכוח של הגרעין כקבוצה. בחודשים האחרונים אנחנו מתכנסים מדי חודש, דנים, חושבים, מחזקים איש את רעהו, חושבים איך להשתלב. היו דיונים על מעורבות בועדות ביישוב, בקהילה.

"והחברה מתחילים להתערב, רוצים להיות משפיעים. מחפשים את הדרכים להיות שותפים. אנחנו מקיימים קשר ישיר עם יו"ר מועצת החברים ועם יו"ר המזכירות של היישוב".

גם היחס מצד המשפחות החילוניות הוותיקות של רימונים מעניין. "תביאו עוד דתיים" זה כמעט משפט מפתח ברימונים. "הגרעין הדתי הוא ההון האנושי של רימונים" – אומר יו"ר מזכירות היישוב איציק כהן – "חוץ מלהצביע באסיפות – יש להם הכל".

ברימונים הסתיימה לאחרונה בניית "בית עידית" – בית ציבורי לזכרה של בת המקום עידית מזרחי שנרצחה בפיגוע ירי לפני כשש שנים. בבניין יופעלו ספריה, מועדון, וחדר ישיבות.

עבור לתוכן העמוד