מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

אבני חפץ
הגדל

שילוב של עיר, כפר והר

היישוב אבני חפץ נוסד בשנת 1990 על ידי גרעין תלמידי ישיבת ההסדרבקרני שומרון. שמו של היישוב הנו סמלי ונלקח מפסוקים יא'- יב' מפרק נ"ד שבספר ישעיהו. באבני חפץ אפשר למצוא ארבע שכונות, כאשר כל שכונה שונה באופייה משכנתה:

שכונת "נווה חפץ" העירונית מאופיינת בעיקר בבניה בקומות, שכונת "אבני שוהם" הכפרית מיועדת לתושבים המעדיפים בתים פרטיים, מי שרוצה לפתוח כל בוקר את החלון וליהנות מנוף מרהיב, קרוב לוודאי יעדיף את "מצפה חפץ" הממוקמת על ההר , ומי שמעדיף לגדול עם השכונה בה הוא מתגורר, לו וודאי תתאים שכונת "אבני חן" החדשה.

לעבוד בעיר לגור בכפר

אבני חפץ הנו יישוב קהילתי תורני לאומי וכיום מתגוררות ביישוב כ - 200 משפחות. מאז הקמתו של הישוב התקבצו בו צברים יחד עם עולים חדשים (בעיקר מצרפת). רוב רובם של התושבים הנם בעלי משפחות (בני 30-40) העובדים בערים הסמוכות ליישוב - נתניה , כפר סבא, חדרה עוד.

תושבי אבני חפץ נהנים משני העולמות - מצד אחד הם גרים בישוב המספק להם איכות חיים גבוהה ואיכותית ומצד שני הם נמצאים במרחק קצר מאד מהערים המרכזיות וממוקדי התעסוקה. מרבית התושבים ביישוב עוסקים בתחום החינוךאו במקצועות חופשיים: עורכי דין, אנשי מחשבים, מנהלי חשבונות וכו'.

ליהנות מהאוויר הצלול ומהשלווה

אבני חפץ ממוקמת ליד גבעת בית רבן באזור שקט ושלו בעל נופים מרהיבים ושובי לב. בשבתות ובערבים יוצאים תושבי היישוב לטיולים רגלים בסביבת היישוב והם נהנים מהאוויר הצלול של האזור, ומהנוף הנשקף מגבעות השומרון השלוות. ילדי הישוב והפעוטות יכולים להנות ממשחק בגני השעשועים הפזורים ברחבי היישוב כולו.

חינוך משפחתי וחם - יחס אישי לילדים ולתלמידים

מעצם היותו של אבני חפץ ישוב קטן, האווירה בבתי הספר, המעונות והגנים היא מאוד אינטימית וחמה. הילדים הלומדים במסגרות הישוב זוכים ליחס אישי ולטיפול צמוד ואיכותי.

מעונות-ביישוב פועלים שישה מעונות, חלקם של המועצה וחלקם מעונות פרטיים. המעונות כולם מנוהלים ע"י תושבות הישוב המכירות באופן אישי את הילדים. עובדה זו מסייעת רבות לקליטה קלה של הילדים במעון ועוזרת גם להורים אשר מכירים באופן אישי את המטפלות הדואגות לגוזלים שלהם. מעונות היום של אבני חפץ קולטים את התינוקות כבר מהגיל הרך של שלושה חודשים ומאפשרים לאמהות הישוב לשוב למעגל העבודה מיד עם סיום חופשת הלידה.

גני ילדים– באבני חפץ פועלים שישה גני ילדים. בגנים אלה מתחנכים ילדים מגיל 3 ועד לכניסתם לבית הספר. גם את גני הילדים, ממש כמו את מעונות היום, מנהלות תושבות הישוב המכירות את הילדים ואת ההורים באופן איישי וקרוב. עובדה זו מאפשרתקליטה קלה ורכה לילדים הרכים.

בתי ספר- בבתי הספר (כיתות א-ח) לומדים למעלה מ-250 תלמידים כאשר קיימת הפרדה בין הבנים לבנות והם לומדים במבנים נפרדים. בנוסף, כל תלמידי בית הספר גרים ביישוב, דבר המאפשר לילדים להיפגש עם חבריהם לכיתה ללא כל צורך בנסיעה. קיימת אפשרות לבחור בתוכנית לימוד דו גילאיות.

אולפנה- רוב בנות היישוב לומדות באולפנת "להבה" הממוקמת ביישוב קדומים אליו יוצאות הסעות ישירות כל יום.

ישיבה תיכונית-לאחר סיום בית הספר היסודי עוברים בדרך כלל בני הישוב ללמוד בישיבות התיכוניות בנתניה ובקרני שומרון.

חיי קהילה ותרבות ערך עליון

התרבות היא חלק בלתי נפרד מהווי הישוב ונראה כי חיי הקהילה והתרבות הם ממש בבחינת ערך עליון בעיני תושבי אבני חפץ:

חוגים:ביישוב מתקיימים חוגי העשרה רבים במגוון תחומים: ספורט, אומנויות לחימה, שחמט התעמלות לנשים ועוד.

שיעורי תורה:בישוב מתקיימים שיעורים תורניים קבועים לנשים.

תנועת נוער:בני הנוער ביישוב פעילים בתנועת "בני עקיבא" והם מקיימים פעולות מרוכזות פעמיים בשבוע.

בית תרבות:ביישוב פועל בית תרבות בו נערכים כנסים וארועים ציבוריים. כמו כן יכולים תושבי היישוב להשתמש בבית התרבות ולערוך בו אירועים ושמחות פרטיות.

בריכה:בחודשי הקיץ עומדת לרשות התושבים בריכת שחיה ביישוב הסמוך- שבי שומרון.

ספרייה:ביישוב פועלת ספרייה עשירה ומגוונת המשרתת את כל תושבי הישוב.

מועדון: בקצה השכונה הכפרית פועל מועדון מטופח מאוד, בו מתקיימות רוב פעילויות היישוב.

 

נוחות בחיי היום יום

היישוב מציע מגוון שירותים לנוחיות התושבים:

בית כנסת:לרשות התושבים ביישוב עומדים שישה בתי כנסת המיועדים לכל העדות (אשכנזים, ספרדים, תימנים).

בית מדרש:כולל בוקר וערב לגברים.

מקווה:לנשים, לגברים ולהגעלת כלים.

בנוסף:לרווחת התושבים פועלים ביישוב שרותים רבים ומגוונים כמו צרכנייה, מרפאת שיניים, סניף דואר,קופת חולים מאוחדת, פיצרייה ועוד.

 

מיקום וזמני נסיעה

אבני חפץ ממוקמת במערב השומרון על ציר טול- כרם שכם , בין שבי שומרון והיישוב עינב.

זמן הנסיעה מאבני חפץ לכפר סבא הוא כ- 20 דקות, לנתניה כ- 25 דקות.

תחבורה ציבורית: קו מס' 38 מנתניה, 7 פעמים ביום. 

עבור לתוכן העמוד