מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

חיזוק ביישובי "אמנה" בביקעה

עמית נצר, מנהל איזור בקעת הירדן וצפון ים המלח בחטיבה להתיישבות:

חיזוק ביישובי "אמנה" בביקעה

"אין ספק שבבקעת הירדן, בשלוש ארבע השנים האחרונות, עיקר הפיתוח והעשיה מתבצע ביישובים הצעירים החדשים, יישובי "אמנה". יש לכך משמעות גם כלפי תנועת "אמנה" שצריכה לראות איך היא מחזקת את העשיה שלה והפעילות שלה בבקעת הירדן. ביישובים הוותיקים, שאינם יישובי אמנה, יש חזרה מסויימת של בנים חוזרים. אבל בכל הקשור לפיתוח, התפתחות והתחדשות, ביישובים הוותיקים זה קורה מעט מאד, אם בכלל.

"את פרוייקט הסטודנטים שביצעהי החטיבה להתיישבות, אפשר להגדיר כסיפור הצלחה. הוא נתן דחיפה רצינית מאד ליישובי "אמנה". לביקעה הצטרפו 130 משפחות בעקבות המבצע, 40 אחוז מהם ביישובי "אמנה". זה לא כולל את מחולה ומעלה אפרים, זה כולל את שדמות מחולה. מבואות יריחו, גיתית, רותם, חמדת - סדר גודל של 50 משפחות. זהו חיזוק רציני מאד לביקעה. אין ספק שלפני שנה וחצי מבואות יריחו היתה במקום אחר לגמרי. פרוייקט הסטודנטים נתן דחיפה גדולה.

"במשך שנים התרגלה בקעת הירדן לקבל יחס מועדף ממשרדי הממשלה ומהחטיבה להתיישבות, מבחינה תקציבית. היום זה לא קורה. היום כשאני מסתכל על שנת 2005 ומנסה לראות את פתרונות הפיתוח המיידיים שאנו מנסים לעשות בכל אחד מהיישובים, בהחלט המצב לא פשוט. אנו צריכים להיות אופטימיים".

עבור לתוכן העמוד