מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

חרשה ממשיכה בתנופה
הגדל

כמעט וכבר נשכחה העובדה שלפני מספר חודשים הוגשה על ידי אנשי "שלום עכשיו" עתירה לבג"ץ כנגד בניית בתי הקבע בחרשה.

באותה תקופה שלפני המלחמה בלבנון, עצירת ההתיישבות היתה בראש סדר העדיפויות של הממשלה.גם אנשי "שלום עכשיו" שאבו עידוד מכך והגישו עתירות לבג"ץכנגד נקודות ישוב שונות, ביניהן חרשה.

תושבי חרשה ידועים במרץ הבלתי נלאה שיש בהם למען העניינים הלאומיים. הדבר בא בעבר לידי ביטוי בהירתמות מאסיבית של התושבים למאבק שלפני פינוי גוש קטיף, ולאחר מכן בימים שלפני הבחירות. תושבי חרשה נרתמו אז באחוזים גבוהים ביותר בכל ערב למעבר מבית לבית בערי המרכז, ופעלו בין השאר בערים יהוד, אזור, לוד ורמלה ובפעילויות נוספות.

משהוגשה העתירה לבג"ץנדרשו תושבי הישוב לעצור מעט מפעילותם הכללית ולהתרכז יותר בפעולות פנים ישוביות. מטרת העל היתה לא להגיע למצב שבו בג"ץמכריע נגד הישוב.

לשם כך התגייסו אנשי הישוב למאמץ של גיוס כספים על מנת לשכור את עורכי הדין הטובים ביותר למאבק המשפטי. לשמחתםשל אנשי הישוב, נאותו עו"ד יעקב ויינרוט ועו"ד אריאל בן דור, להירתם באופן מלא למערכה משפטית זו.

ראשית דרכה של חרשה לפני מספר שנים, כשקמה לה קבוצה של בחורים ואברכים מישיבת "מרכז הרב", ושמה לה למטרה ליישב ולהפריח את הר חרשה השוכן בגוש דולב-טלמונים במערב בנימין, כ-20 דקות מהעיר מודיעין. ההר מתנשא לגובה של 770 מטר מעל פני הים ומשקיף בתצפית מדהימה על שפלת החוף, מאשקלון ועד חדרה במערב ועל פני גב ההר שבמזרח.

מאז התפתח הישוב, וכיום גרות בו כ-35 משפחות תורניות צעירות, שלהן כ-140 ילדים – כן ירבו. רוב התושבים הם אברכים או מורים המלמדים במסגרות החינוך השונות הנמצאות בישוב ובישובים הסמוכים.

ליד הישוב, "בחורש ירון" הסמוך, קיים כולל אברכים ההולך ומתפתח. ייחודיות הישוב היא באוירה החינוכית התורנית המהווה חממה איכותית לילדים הגדלים במקום. כמו כן מתקיימת בישוב פעילות חברתית ענפה ושיעורי תורה לגברים ולנשים.

המגורים בחרשה הם בקרוונים לצד בתי שכונת הקבע.

מלבד בית הכנסת המכובד והמרווח שהוקם בישוב, קיימים בחרשה גם מקווה, מעונות וגני ילדים, מכולת, ספריה ומשחקיה.

בחרשה מקוים כי יותר ויותר משפחות יגיעו להמשיך את תנופת ההתפתחות (רכז קליטה – 0525-666786), ומעבר לכך, שלקחי המלחמה שהיתה יחלחלו ללב העם וממילא יסורו מאליהם כל הערעורים על שייכות ארץ ישראל לעם ישראל.

עבור לתוכן העמוד