מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

גליון 24

להורדת הגליון בקובץ PDF

שירת-הים: "ויסעו ויחנו... ויסעו ויחנו..."

לאחר כמעט שנתיים ביישוב "חמדת" עלו בחודש האחרון מגורשי שירת הים ליישוב הקבע שלהם – משכיות. את העתיד הם רואים באופטימיות, ומכינים תוכניות מפורטות, יישוביות ועיסקיות.

"כנגד כל הסיכויים"

ההתיישבות ביו"ש בדורנו

אירועים חגיגיים ב"צריף של תמרי"

שלט גדול מקדם את פני הבאים ועליו, באותיות קידוש לבנה, מצוטט הפסוק המקראי "ויאיר בן מנשה הלך וילכוד את חוותיהם ויקרא אתהן חוות יאיר..."

קידה: אחדות גם בלי אחידות

המייחד את קידה, יישוב קהילתי דתי כפרי מזרחית לשילה, הוא הפסיפס האנושי המיוחד, הנוף המדהים והרוח במקום – לא רק הפיזית אלא גם האנושית / צופיה דורות

מאגר "כרם שלום" יספק מים לחקלאות בחלוציות

ועוד מסממני הפיתוח של איזור החלוציות - מאגר פיתחת שלום. בימים אלו נמצאת בשלבי סיום בניית המאגר הגדול, המיועד להכיל 4.5 מיליון קוב מים, ועתיד לשרת את כל יישובי האיזור.
איזור החלוציות יחד עם יישובי פתחת שלום הוא אחד מאיזורי החקלאות המשמעותיים במדינה. צריכות המים גדולות והספיקות גדולות. כיום המערכות לא מסוגלות לספק בו זמנית את כל המים. כשתסתיים בניית המאגר יוכלו כל היישובים להשקות את שדותיהם במלוא הספיקה ובלחץ גדול. כך ניתן יהיה להשקות בו זמנית שטחים חקלאיים נרחבים, בלי צורך להגדיל את קוטר צינורות המים.

כביש גישה חדש לחלוציות

באיזור החלוציות נמשכת בימים אלו במרץ סלילת כביש הגישה ליישובים החדשים, כביש אזורי באורך כ-10 ק"מ. הכביש מתחיל ביישוב דקל, ומוביל אל גוש ארבעת יישובי החלוציות. הוא יחבר בין יישובי חבל שלום – יתד, יבול וכו' – עם היישובים בני-נצרים, "נוה" ו"שלומית".

הש.ג. ב"נווה" כבר קיים

בחולות חלוצה נמשכת במרץ הקמת שלושה יישובים לעקורי חבל עזה

במיגרון ממתינים לאוגוסט 2008

תנועת "שלום עכשיו" דרשה מבג"ץ לתת לתשובת המדינה – כלומר לתאריך הפינוי המשוער באוגוסט – תוקף משפטי. בשונה מעמונה, הבג"ץ סירב, אך ביקש דיווח בעוד חצי שנה

אולמרט התחייב לארה"ב להקפיא את הבניה בכל יו"ש – וגם בירושלים

מתוך הדברים שאמר זמביש בנאומו בפני נציגי היישובים ב"מועצת יישובי אמנה
עבור לתוכן העמוד