מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

גליון 21

עמוד השער

צווים חדשים לאפליית מתיישבי יו"ש

מועצת יש"ע וראשי היישובים נערכים למאבק חסר פשרות בסידרת צווים חדשים בנושא הבניה ביו"ש.

יוסף שוקר ז"ל איננו

שש וחצי שנים התמודד יוסי שוקר ז"ל בגבורה עם פציעתו האנושה עד שבשבת פרשת שמיני השיב יוסף את נשמתו לבוראו / יעקב ליבי ושושי גרינפלד

"עינות קדם" – חוות בודדים בביקעה

על חשיבותה של חוות "עינות קדם" שמצפון ליריחו, (עליה כתבנו לראשונה לפני שנתיים, בגיליון מס' 15) אין צורך להכביר פרטים.

מבואות-יריחו: רוצים לגדול – ואין מקום

בראש-חודש סיוון הקרוב חגגו במבואות יריחו 8 שנים לעלייתם על הקרקע. הבעיה העיקרית של המקום, כמו של רוב יישובי יו"ש: מאה אחוזי איכלוס. אין מקום לקליטת משפחות נוספות, ואין בניה כי הממשלה מקפיאה את כל אישורי הבניה.

מסע התלאות של שירת-הים בדרך למשכיות

שנתיים אחרי עקירת מתיישבי חבל עזה, ורובם עדיין לא רואה את בתי הקבע באופק. כאלו גם עקורי שירת-הים, שרואים את הארץ המובטחת במשכיות, ואליה לא באים מסיבות של רשלנות ורשעות כאחד.

בית הכנסת של נצרים הוקם מחדש באריאל

בכט' אדר - שנה וחצי אחרי הגירוש - חנכה קהילת נצרים באריאל בית כנסת משלה.
בית הכנסת נתרם ע"י משפת ניומן מטורונטו לכבוד אבי המשפחה ר' ישראל ניומן, שכיבד בנוכחותו את האירוע ולרגל יום ההולדת שלו. התכחשות הממשלה למחויבותה לצרכים הקהילתיים של הקבוצה, אילצה את חבריה לפנות לתורמים פרטיים.

התקדמות בתוכניות להקמת "חזן" ו"מרשם" לעקורי גוש-קטיף

כמעט שנתיים לאחר תוכנית ההתנתקות ו8800 עקורי גוש קטיף נאלצים להתמודד עם חוסר וודאות בשלל תחומי החיים.
לאחרונה נרשמו מספר שינויים קלים לטובה, מעטים ומזעריים. ביט' סיון 5 ביוני אושרה תוכנית המתאר להקמת הישוב עבור מגורשי נוה-דקלים בגבעת חזן.

בנופי פרת מקווים להכפלת מספר התושבים

119 משפחות גרות כיום בנופי פרת – יישוב מעורב של דתיים וחילוניים. תנועת "אמנה" היתה שותפה לתהליך של הידברות בין חובשי הכיפות לגלויי הראש. למרות הקיפאון בבניה, היישוב גדל בשנתיים האחרונות ב-40 אחוז. לא מכבר הסתיים פרוייקט בניה של 20 יחידות דיור שבנתה חברת "בנייני בר-אמנה", שאוכלסו במהירות שיא.

"גרעין דתי" – ברימונים

כמו ביישובים נוספים ביהודה ושומרון, גם רימונים קלטה בשנים האחרונות "גרעין דתי". המילה "גרעין" אינה מדוייקת, כיוון שהמשפחות הגיעו בנפרד, והתהוו כ"גרעין" רק ביישוב.

צווים חדשים לאפליית מתיישבי יו"ש:

לאחרונה זומנו ארבע משפחות מפסגות, שבתיהם הוגדרו על ידי המינהל האזרחי ככאלה שנבנו ב"בניה בלתי חוקית" – לחקירה במשטרה.

יישובי יו"ש: למי באמת שייכות הקרקעות?

על פי דו"ח שלום-עכשיו, כל יישובי יו"ש הם בלתי חוקיים, כיוון שהם יושבים על אדמות פלשתיניות פרטיות * העובדות שונות לחלוטין: מרבית היישובים היישובים ביהודה ושומרון יושבים על אדמות מדינה שהוכרזו כחוק והוקצו להתיישבות

יש אוטובוסים, עזבו את הטרמפים

ההתראות החמות על חטיפות טרמפיסטים ממשיכות להגיע. צה"ל מעמיד אוטובוסים להקל על התנועה.

יינות בנימין – מהטובים ביותר

ערב הגאלה השנתי ליינות ישראל התקיים ב-26 במרץ, באולם הכנסים המפואר של מלון דויד אינטרקונטיננטל בת"א. השנה נערך הערב בסימן דרכי היין של ישראל במטרה לקדם את תיירות היין בארץ.

הכירו במאבק על עמונה – התחתנו על הריסות הבתים

אילת שיבר ויצחק שלייסל שנפגשו במאבק נגד הריסת הבתים בעמונה התחתנו בחודש שעבר על הריסות עמונה.

שנה למלחמת לבנון: ספרי תורה לזכר הנופלים

מאות אורחים, בני המשפחות השכולות, חיילים וקציני צבא השתתפו בטקסי הכנסת ספר תורה וחנוכת ארון קודש שנתרם לזכר שלושת הנופלים בני עלי שנפלו במלחמה האחרונה.

חבר מועצת עיריית ניו-יורק יקנה בית בשומרון

הצלחה רבה לירידי מכירת בתים ביו"ש שהתקיימו לאחרונה בארה"ב

מועצת יש"ע המחודשת

הנהגה זמנית חדשה מחליפה את מועצת יש"ע הנוכחית. בגוף המוביל יהיו חברים שבעה-עשר אישי ציבור. בעתיד היא תורחב לעשרים ושלושה נבחרים באופן דמוקרטי. המליאה תמנה 130 חברים

חומש תחילה

פחות משנתיים מאז "התנתקנו" מצפון השומרון (זה מעולם לא קרה) וחרבו ארבעת היישובים, הגיעו 15 אלף איש לביקור בחורבות חומש, באישור ממשלת ישראל ותחת אבטחה של צבא ההגנה לישראל * המראה צובט את הלב: יישוב שלם, עם מדרכות ועצים – בלי אף בית. מאידך, המגרשים כבר מסומנים, אפשר להתחיל לבנות

חילופי גברי באמנה

אביה נבו, תושב אלוני-שילה, השכונה המזרחית של קרני-שומרון (הנקראת על שמו של שילה לוי ז"ל שנהרג באסון המסוקים), התמנה לרכז יישובי אמנה בשומרון. הוא מחליף את חיים פוגל, שעבר לרכז את יישובי אמנה בבנימין.
  1. לעמוד הבא
עבור לתוכן העמוד