מרכז מידע אמנה

צור קשר

*
*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

גליון 26

בטאון אמנה 26

העיתון כקובץ PDF

המהפך של מבוא דותן

מהפך בקליטה של מבוא-דותן. בחודשים האחרונים נרשמת תנועה של מתיישבים המבקשים להתקבל למקום.
3 משפחות שעזבו את מבוא דותן החליטו לחזור ולגור ביישוב. אליהן הצטרפו עוד 3 משפחות חילוניות חדשות. בנוסף הגיעו למקום 4 משפחות מהגרעין הדתי, שהצטרף למבוא דותן כבר בשנת 2003. סה"כ 10 משפחות חדשות נוספו בשנה האחרונה למבוא דותן.

מיגרון יועתק לאדם?

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ושר הביטחון, אהוד ברק, החליטו בו' בחשוון, 4.11.2008, כי אתר הקבע ליישוב מיגרון ייבנה מזרחית ליישוב אדם, בתוך שטח השיפוט של היישוב.

אלה יעמדו לברך.... על הר ברכה

כ-230 משפחות גרות כיום ביישוב ברכה שעל הר גריזים. משפחות נוספות ממתינות לגור בו לכשתסתיים בניה של בתים נוספים. 25 שנה המתינו תוכניות הבניה, עד להסכם שהושג לאחרונה בין מועצת יש"ע למערכת הביטחון. כיום מייחלים בברכה ל-3000 משפחות בזכות הבניה המאסיבית ביישוב. / עירית בראון

בת 30 לכוח

תנועת "אמנה" חוגגת בימים אלו 30 שנה לייסודה עם 93 יישובים, ובהם כ-12 אלף משפחות המונים כ-50 אלף תושבים – ועוד היד נטויה

מדור לטייל ביו"ש – ליד הבית

כותרת: הקצין הבריטי שלמד מיונתן בן שאול - בנחל מכמש / אלישע מלאכי

כוחות חדשים בהנהלת יש"ע המתחדשת

10 נציגים חדשים צורפו להנהלה המורחבת של מועצת יש"ע

מדור "אפיקורוס"

"עשרה טיפים למי שבונה בית חדש"

חידוש ביו"ש: מספר טלפון אחד לאזעקת כוחות הביטחון

שיפור במערכת אזעקת כוחות הביטחון במקרה של אירוע ביטחוני ביהודה ושומרון.
צה"ל ומחלקות הביטחון של המועצות האיזוריות באיזור יהודה ושומרון ובאיזור בקעת הירדן, השיקו קו טלפון לשעת חירום המיועד לתושבי איזורים אלו ולעוברי אורח

יהודה ושומרון הרוויחה מאות שגרירים חדשים

מאות בני נוער הגיעו ביז' כסלו אחה"צ לכנס שגרירי הסברה מטעם "מנהלת ההסברה – יהודה ושומרון". מטרת הכנס הייתה לתת כלים מעשיים, שיסייעו להם להעביר את מסר "הסיפור של כל יהודי".

"גירשתם כתום, קיבלתם אדום"

מהבתים היפים בגוש קטיף לבתי קרטון בניצן הישר אל תוך הביוב...
"אני הכי מפחדת מהאזעקות" אומרת נועה מהיישוב ניצן - והיא לא היחידה. על התסכול והכעס של תושבי היישוב, כולם מפוני גוש קטיף, על התחושות הקשות, ההתמודדות, הפחד, המיגוניות שהן בעצם "ביוביות"

בחזרה לתפיסה הביטחונית הנצחית

ביומה הראשון של הפעילות הקרקעית של מבצע "עופרת יצוקה", הגיעו כוחות שיריון של צה"ל לחורבות היישוב נצרים, כדי לכתר את העיר עזה מדרום. אותה שעה הגיעו כוחות מחטיבת הצנחנים לחורבות היישובים אלי-סיני ניסנית ודוגית, כדי לתפוס את מרחבי שיגור הרקטות שמוקמו בחורבות יישובים אלו.

החזון של השמאל הישראלי

תזכורת: אחרי שאנו יודעים מהו בדיוק טווח הרקטות של החמאס – הצבע הירוק מסמל את טווח רקטות ה"גראד", היא הקטיושה המפורסמת – אלו יהיו שטחי מדינת ישראל תחת איום רקטות, אם חלילה תתממש הנסיגה ביו"ש כשם שבוצעה בחבל עזה. חומר למחשבה.

מי צדק ומי טעה?

"ההתנתקות טובה לביטחון. אם לא נצא מרצועת-עזה, בתוך שנתיים-שלוש, אולי שנה, הטווח יגיע לאשקלון" – התנבא ח"כ רן כהן בכנסת באוקטובר 2004. צבי הנדל אמר: "אם ניסוג מהרצועה, הטילים יגיעו גם לאשקלון וגם לנתיבות". כרגיל, ההיסטוריה הוכיחה שהימין צדק והשמאל טעה, ובגדול! / חגי הוברמן

30 שנה ל"אמנה", 30 ריבוא יהודים ביו"ש

ממשלת אולמרט המסיימת את תפקידה תירשם בתולדות ההתיישבות כמיישבת הגדולה של היהודים. אולמרט הוא ראש הממשלה השני שבתקופתו לא היתה נסיגה כלשהיא בארץ-ישראל. האירוניה של ההיסטוריה / חגי הוברמן
עבור לתוכן העמוד